Czwartek V tygodnia okresu zwykłego
9 lutego 2023r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

5 Niedziela  Zwykła  05.02.2023r.

1.     Dziś piąta niedziela zwykła. Poświęcenie świec dla dzieci komunijnych. A po Mszy św.

Zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów  w naszej diecezji.

1. Proszę o modlitwę za mnie i za pielgrzymów udających się do Rzymu. Na czas mojej nieobecności (od poniedziałku do piątku) w sprawach pilnych proszę zgłaszać się do Proboszcza z Lasek Lubuskich do Ks. Adama, numer tel: 883 077 668
  2. W sobotę wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy dzień chorego, w Górzycy będzie Msza o godz. 18.00 z namaszczeniem chorych.
  3. Dziękuje za posprzątanie kościoła, za ofiary składane na kościół, na seminarium.
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  5.  Życzę wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni wszelkiego dobra i Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom i gościom dobrego spędzenia czasu z rodziną.
  6. W nadchodzącym tygodniu wspominamy zmarłych z naszej parafii:

·        W GÓRZYCY: Helena Grzeszczuk, Janina Niedziółko, Józefa Stachniuk, Jan Kaznowski, Stefan Mroczyński, Jakub Bień, Czesław Dębiński, Zofia Rozmiarek, Józef Kukulski, Alia Wywrot, Bronisława Palacz, Halina Somerska,

·        W GOLICACH: Stanisław Mirowski, Ryszard Drapiewski, Helena Woźniak, Helena Działak, Michał Pietrow, Zbigniew Maślarz, Rozalia Dyc,

·        W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Lewandowskiego żył lat 76

·        We wtorek będzie pogrzeb w Górzycy śp.                                             o godz. …

8. W parafii zakończyła się kolęda:    - w Ługach Górzyckich przyjęło 55%

- w Oczarach przyjęło 67%

- w Górzycy przyjęło 73%

- w Golicach przyjęło 82%

Ogólnie w tym roku 2022/2023 przyjęło mnie 72% rodzin w naszej parafii.

Chciałbym serdecznie podziękować dla rodzin które mnie przyjęły, za życzliwość za wasza obecność i za składane ofiary na kościół, na ławki, na remont, na seminarium i za modlitwę, za zamawiane msze św., ogromne Bóg zapłać.

8.     Dziękuję za rozebranie szopki  dla dwóch ministrantów Kacpra Kidyby i Filipa Bondyra, dla dwóch panów Jarosława Iwasiuta i Mieczysława Pakuły oraz dla Haliny Urbanowicz.

9.     Jeszcze raz dziękuje za choinki dla Macieja Barszcza.

10. Krótkie sprawozdanie z ubiegłego Roku 2022.

- chrztów było 24

- do komunii św. przystąpiło 37 dzieci

- Sakrament Bierzmowania przyjęło 70 osób

- Związek Małżeński zawarło 2 pary

- Pogrzebów było 25 w tym 12 bez namaszczenia chorych

Na dzień dzisiejszy mamy wszystkie zobowiązania finansowe względem Kurii i instytucji państwowych oraz cywilnych uregulowane na bieżąco, zakończyła się praca z elektryką. Przed nami kolejne prace zarówno w Golicach, jak i w Górzycy, jak Pan Bóg pozwoli i będą pomyślne wiatry to być może, uda nam się zrealizować wiele prac do Jubileuszu powstania Diecezji Lubuskiej, co daj Panie Boże. Amen.

PIELGRZYMKI - WYJAZDY

1.