I Niedziela Wielkiego Postu
18 lutego 2018r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email

VI Niedziela zwykła - 11.02.2018r.

1.     Dzisiaj VI niedziela zwykła. Po Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.

2.     Dziś Światowy Dzień Chorych – 11 lutego NMP z Lourdes. Zapraszam na dodatkową Mszę św. z modlitwą za wszystkich chorych i cierpiących z Sakramentem Namaszczenia o godz. 15.00 w Górzycy.

3.     W Środę Popielcową rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu, obowiązuje nas w tym dniu post ścisły i abstynencja - tzn. jeden posiłek do syta, dwa posiłki lekkie oraz abstynencja. W wielkim poście nie uczestniczymy w hałaśliwych dyskotekach, ograniczamy palenie tytoniu, nie spożywamy  alkoholu.

4.     Zapraszam w środę na Msze św. z posypaniem głów popiołem: W Górzycy o 10.00; 18.30; w Golicach o godz. 17.00  Jest to dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

5.     W środę popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty

6.     Zapraszam na Drogę krzyżową w piątek: ponieważ są ferie zimowe w tym tygodniu droga krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych: w Golicach o godz. 17.00 a w Górzycy o godz. 17.30

7.     Gorzkie żale w przyszłą niedzielę z kazaniem pasyjnym w Górzycy o godz. 15

8.     Nauki przed chrzcielne dla rodziców i chrzestnych w Górzycy:

·        18 luty niedziela godz. 18.00 spotkanie na plebanii

·        06 marzec wtorek godz. 18.00 Msza św. i następnie spotkanie na plebanii

9.     Trwają ferie zimowe, w drugim tygodniu ferii czyli 19 lutego – poniedziałek organizowany jest bezpłatny wyjazd dla ministrantów i scholii do Gorzowa na basen. Wyjazd z Górzycy, zbiórka przy plebanii godz. 9.00 planowany powrót ok. godz. 15.00 zapisy w zakrystii.

10. Dziękuję za posprzątanie kościoła, za ofiary składane na nasz kościół, Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”

12. Życzę wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni wszelkiego dobra i Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom i gościom radosnego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół, oraz dobrego wejścia w okres Wielkiego Postu z postanowieniem.

13.                       W tym tygodniu wspominamy zmarłych z naszej parafii:

·        W GÓRZYCY: Czesław Dębiński, Józef Kukulski, Anna Bańka, Franciszka Szczerbin, Edward Dłużak, Józef Adamowicz, Ludwik Koziorowski

·        W GOLICACH: Kornelia Jodłowska, Grzegorz Żodziewski

Ks. Czesław Grzelak