Czwartek VIII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Jana Sarkandra, św. Zdzisławy
30 maja 2024r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

Niedziela Trójcy Przenajświętszej  26.05.2024r.

1.    Dziś Niedziela Najświętszej Trójcy. Dzień Mamy pamiętajmy o żyjących i zmarłych.

2.    W piątek kończymy nabożeństwa Majowe, od soboty w czerwcu zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, na kwadrans przed Mszą

3.    Za tydzień pierwsza Niedziela Czerwca – zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

4.    Dzieci komunijne mają biały miesiąc w strojach komunijnych, w czwartek zapraszam dzieci komunijne i rocznicowe do sypania kwiatów na Boże Ciało.

5.    Rocznica pierwszej komunii św., dla klasy IV - 30 maja w Boże ciało:

-w Golicach o godz. 11.00 w Górzycy o godz. 8.00

-Próba dzieci rocznicowych: w Górzycy 27 V w poniedziałek o godz. 16.00, w Golicach próba w poniedziałek o godz. 17.00

6.    W Górzycy ofiary na kwiaty na Boże Ciało możemy składać do puszki przy kracie przy wyjściu z kościoła lub do Pani Anny Kozłowskiej w sklepie.

7.    Życzę wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni wszelkiego dobra i Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni, za kwiaty, za ofiary na kościół.

8.    Zachęcam do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”

9.    Zbliża się Boże Ciało 30 maja, proszę o przygotowaniu ołtarzy na terenie naszej parafii: Bardzo proszę OSP Golice i OSP Górzyca o pomoc.

W Górzycy o godz. 8.00 Msza św, ok. 8.40 wyruszymy w procesje w kierunku osiedla domków, przetniemy ulicę parkowa, na Ulice 1 Maja, następnie ulicą Wolności w kierunku Przedszkola Słoneczko (1 ołtarz przy słoneczku mieszkańcy ulicy Słonecznej i Różanej pierwszej części; 2 ołtarz wszyscy mieszkańcy ulicy Jaśminowej koło Rodziny Thiemann; 3 ołtarz koło rodziny Iwasiuta mieszkańcy drugiej części ul. Różanej; ostatni 4 ołtarz na kompleksie sportowym, pracownicy GOKu, ul. Tulipanowa, ul. Na Wzgórzu, ul. Klonowa i Dębowa) proszę aby rodziny mieszkające na trasie procesji zaangażowały się by wspólnie zrobić godne miejsce dla Jezusa. W środę po wieczornej Mszy św. z salki można pobrać plansze, kwiaty natomiast we wtorek lub w środę zostaną przywiezione brzózki na miejsce gdzie będą budowane ołtarze.

W Golicach o godz. 11.00 Msza św, ok. 11.40 wyruszymy w procesję ( 1 ołtarz przy blokach ul. Słubicka proszę mieszkańców ul Słubickiej i Ogrodowej; 2 ołtarz przy starym sklepie, schody ul Lipowej mieszkańcy ul Lipowej i Wodnej; 3 ołtarz na styku ul Lipowej z Jasną mieszkańcy ul Słoneczna i Zielonej; 4 ołtarz przy OSP mieszkańcy ul. Jasnej).

10.                      W piątek po Bożym Ciele, mamy dyspense od pokarmów mięsnych.

11.                      W nadchodzącym tygodniu wspominamy zmarłych z naszej parafii:

·       W GÓRZYCY: Marianna Piechota, Józef Urbaniak, Irena Kowaleczko, Tomasz Krupa, Ryszard Soliński,

·       W GOLICACH: Kazimierz Bobkiewicz, Krzysztof Ryba, Kazimierz Ubysz, Mariusz Szygenda, Mariusz Wirzowski, Kazimierz Kośmirek, Edward Żodziewski,

PIELGRZYMKI - WYJAZDY

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

PIELGRZYMKA do Rzymu dla ministrantów

Termin wyjazdu: 24-29.06.2024

Wylot z Pragi: 24 czerwca w poniedziałek godz. 11.00   – przylot do Rzymu  Fiumicino13.00

Wylot z Rzymu: 29 czerwiec w sobotę godz. 10.00 – przylot do Pragi 11.50

Cena obejmuje:

przelot samolotem Praga – Rzym i z powrotem, bagaż podręczny do 10 kg. o wymiarach 45x36x20 plus bagaż zakupiony 10 kg. lub 20 kg.

transfer lotniskowy – ( w Rzymie z lotniska do Domu Polskiego i z powrotem), przejazdy metrem, kolejką i autokarem w Rzymie.

zakwaterowanie w Rzymie – Dom Polski Jana Pawła II na Via Cassia 1200- dzielnica Giustiniana, 5 noclegów w pokojach 4 i 6 –osobowych, 5 śniadania kontynentalne (pieczywo, dżem, szynka, ser, kawa, herbata) i 5 obiado-kolacji, zestaw słuchawkowy na zwiedzanie z przewodnikiem lokalnych w Rzymie - Watykan, opiekę kapłana, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, opłata klimatyczna. Bilet ulgowy do Muzeum Watykańskiego, do Coloseum i Forum Romanum.

Cena nie obejmuje:

ubezpieczenia od chorób przewlekłych, wydatków osobistych.

W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena w restauracji w Rzymie to ok. 10-15 €).

UWAGA!

Dopuszczalny bagaż bezpłatny podręczny do: 10 kg , uczestnik ma mieć ze sobą ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport, oraz kserokopie tego dokumentu), uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo sami ubezpieczyć się od chorób przewlekłych

PROGRAM RAMOWY:

Rzym to największe muzeum świata na świeżym powietrzu – zabytków i śladów przeszłości nie trzeba tu szukać, znajdą nas same. Rzym to miasto wody, w którym znajdziecie najpiękniejsze fontanny świata. To też miasto papiestwa, skąd pochodzą dekrety dotyczące ponad miliarda ludzi na całym świecie! To w końcu miasto artystów, którzy właśnie tu tworzyli swoje dzieła! Rzym nie na darmo nazywany jest Wiecznym Miastem – trwa niezmiennie od wieków i od wieków fascynuje! godziny odlotów mogą ulec zmianie. Program ma ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie, ilość uczestników jest ograniczona 25 do 30 osób,
- Rezerwacja Mszy w Rzymie przy grobie św. Jana Pawła II  - 25 czerwca wtorek – 7.15 do 8.00

- zwiedzanie Muzeum Watykańskiego 25 czerwca wtorek  od 10.00 do 13.00

- Spotkanie z Papieżem 26 czerwca środa od 9.00 do 11.00

- Rezerwacja Coloseum 27 lub 28 czerwiec – wejście ok 9.30, wyprawa nad Morze do Lido Ostii 27 lub 28