Wtorek XXVII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Franciszka z Asyżu
4 października 2022r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

27 Niedziela Zwykła  02.10.2022r.

1.     Dziś XXVII Niedziela Zwykła, poświęcona św. Franciszkowi z Asyżu  patronowi ekologii.

2.     Jest miesiąc październik, dlatego zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe:

Dorośli w Golicach i Górzycy: w Niedzielę i w tygodniu na pół godz. przed Mszą św.

Dzieci w Golicach w czwartek o godz. 16.30 w Górzycy - środa i piątek o godz. 17.30

·        Zapraszam szczególnie należących do Róży i proszę o prowadzenie :

·        We wtorki Róże św. Anny

·        W sobotę Róże św. Jadwigi i św. Teresy

·        W niedzielę Róże św. Urszuli

3.     W piątek rano odwiedzę chorych. Okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszą św.

4.     Pielgrzymka do Rokitna 8 października w sobotę wyjazd godz. 8.00 z Górzycy, zbiórka przy kościele, koszt 25zł dorośli, dzieci i młodzież 20zł., kolejność zapisów wskazuje na numer miejsca w autokarze. Są jeszcze wolne miejsca.

5.     Za tydzień liczenie wiernych i zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, na stypendia dla utalentowanej młodzieży, żywy pomnik św. Jana Pawła II..

6.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej:„Gościa Niedzielnego” 8zł, „Niedzieli” 10zł i „Gościa Extra” 12zł.

7.     Są jeszcze kalendarze na Nowy Rok w cenie 5 zł.

8.     Życzę wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni wszelkiego dobra i Bożego błogosławieństwa. Dziękuję za posprzątanie świątyni, za kwiaty i ofiary na kościół. Bóg zapłać.

9.     W tygodniu wspominamy zmarłych z naszej parafii:

·        W GÓRZYCY: Jakub Gilewicz, Maria Pałucka, Wacława Baszczyńska, Wojciech Nienałtowski, Anna Groszak, Emil Parylak,

·        W GOLICACH: Eugenia Paciorek, Tadeusz Paciorek,

·        W minionym tygodniu pożegnaliśmy w Golicach śp. Helenę  Baranowską żyła 87 lat i w Golicach Józefa Gronostaja żył 60 lat.

Ks. Czesław Grzelak

Proboszcz Parafii

PIELGRZYMKI - WYJAZDY

2.  Pielgrzymka do Rokitna (autokarem)

Termin: 8 października wyjazd o godz. 8.00 powrót ok. godz. 17.00

Koszt: osoba dorosła 25zł.,dzieci i młodzież 20zł.

3.  Pielgrzymka do Rzymu (samolotem z Berlina)

Termin 06.02.2023 – 10.02.2023r.

Koszt: ok. 900zł i 350Euro

1.