Środa popielcowa
26 lutego 2020r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

7 Niedziela Zwykła - 23.02.2020r.

1.     Dzisiaj VII niedziela zwykła.

2.     Nauka przed chrzcielna, dla rodziców i chrzestnych rozpoczyna się Mszą św. o godz.18.00    - wtorek 25 lutego i wtorek 3 marzec.

3.     W Środę Popielcową rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu, obowiązuje nas (18-60) w tym dniu post ścisły i abstynencja. W wielkim poście nie uczestniczymy w dyskotekach, ograniczamy palenie tytoniu, nie spożywamy alkoholu.

4.     Zapraszam w środę na Mszę św. z posypaniem głów popiołem: w Górzycy o godz. 18.00, w Golicach o godz. 17.00. Jest to dzień solidarności z kapłanami seniorami, taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

5.     W wielkim poście zapraszam na drogę krzyżową: w Golicach w czwartki o godz. 16.30, w Górzycy w piątki o godz. 17.30

6.     Gorzkie Żale od przyszłej niedzieli w Górzycy o godz. 8.40 w Golicach o godz.10.40

7.     Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy zaprasza na integracyjne spotkanie Kobiet, 8 marca godz. 16, a od godz. 11do 17 możliwość wykonania badań mammograficznych.

8.     Jeśli chcesz możesz przekazać swój 1 % podatku dla Caritas Diecezjalnej, ulotki na ten temat są przy wyjściu z kościoła.

9.     W przychodni Medyk w Górzycy 11.03.2020r. w środę od godz. 8.00 odbędą się badania USG Dopplera przepływów szyjnych i kończyn dolnych, Tarczycy, Nerek, Płuc, Stawów, Piersi oraz echo Serca. Cena jednego badania to 55zł. Więcej informacji znajdziemy w gablocie ogłoszeń.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”

11. Życzę wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni wszelkiego dobra i Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom i gościom radosnego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół, oraz dobrego wejścia w okres Wielkiego Postu.

12. Dziękuję za posprzątanie kościoła, za kwiaty, za ofiary składane na nasz kościół, oraz na Seminarium Duchowne w Paradyżu. Bóg zapłać.

13.                       W tym tygodniu wspominamy zmarłych z naszej parafii:

·        W GÓRZYCY: Janusz Borowski, Józef Piechota, Anna Sobczak, Józef Przybojewski, Barbara Marynowska, Krystyna Urbaniak, Eugeniusz Kniarz, Kazimierz Cieślak,

·        W GOLICACH: Eugeniusz Listopad, Stefania Skuratowska, Kazimierz Krzemień, Aleksandra Mazurek.

·        W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Zofię Markowską i Jana Wolanina.

Ks. Czesław Grzelak

Proboszcz parafii

PIELGRZYMKI - WYJAZDY

1. PIELGRZYMKA do RZYMU z racji 100 rocz. urodzin św. Jana Pawła II

Termin od 28 czerwca do 3 lipca 2020r.