Sobota II tygodnia adwentu
16 grudnia 2017r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email

II Niedziela ADWENTU - 10.12.2017r.

1.     Dziś II Niedziela Adwentu. Jest to dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi Katolickiemu na Wschodzie – ofiary złożone do puszek po Mszach św. to gest solidarności z naszymi braćmi i siostrami, którzy remontują i budują kościoły, punkty katechetyczne. Bóg zapłać za zrozumienie i dar serca.

2.     W sposób szczególny zapraszamy w Adwencie na Godzinki do Najświętszej Maryi Panny w Niedzielę o godz. 8.40

3.     Dziś podczas Mszy św. o 10.30 i 12.00 poświęcenie łańcuszków i medalików dla dzieci Komunijnych.

4.     RORATY z udziałem dzieci o godz. 17.00 w Górzycy w środy i piątki, w Golicach w czwartki – przychodzimy z lampionami.

5.     Ofiary za opłatki przeznaczone są na ubezpieczenie kościoła, budynków parafialnych, oraz na  przyszłe remonty i energię. Osoby, które jeszcze nie nabyły opłatków, od przyszłej niedzieli będą mogły zaopatrzyć się w zakrystii.

6.     Dziś zapraszamy na Charytatywny Kiermasz Świąteczny, przy Domu Opieki Społecznej w Górzycy od godz. 15.00 , będzie domowe ciasto, pierogi, różne ozdoby i wiele innych atrakcji, można wygrać: odkurzacz, wiertarkę, lampy, oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Zebrane fundusze będą przeznaczone na remonty naszego kościoła w Górzycy. Już dziś dziękuje za wszelka pomoc i organizację, przede wszystkim dla Domu Opieki Społecznej.

7.     Dziś możemy zaopatrzyć się w świece Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom – ofiara za małą 6 zł, za dużą 13 zł., oraz tradycyjne kartki świąteczne – ofiara dowolna.

8.     W środę 13 grudnia rocznica ogłoszenia stanu wojennego.

9.     Firma INTRA Diagnostyk Słuchu 21 grudnia (czwartek) przeprowadzi bezpłatne badania słuchu Przychodni Medyk w Górzycy od godz. 13.00

10. Zapraszam na Pielgrzymkę do Włoch, w terminie od  26.06 do 04.07.2018. Zostało jeszcze 20 miejsc. Zapisy bezpośrednio u mnie. Program w gablocie ogłoszeń.

11. W przyszłą niedzielę – dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca będzie przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów. Za ofiarność na ten cel i modlitwę serdecznie dziękujemy.

12. Z piątku na sobotę doszło do pożaru na terenie naszej parafii w Ługach Górzyckich, ucierpiały dwie rodziny. Zbliżają się Święta, dlatego w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na wsparcie tych rodziny. Za każdy grosz dla tych rodzin by mogły godnie przeżyć czas świąt, Bóg zapłać.

13. Dziękuję za posprzątanie kościoła, dekoracje za ofiary składane na nasz kościół, za ofiary składane na nasze seminarium w Paradyżu. Bóg zapłać..

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni składam najlepsze życzenia, naszym parafianom i gościom życzę radosnej Niedzieli i Bożego błogosławieństwa.

16.                    W tym tygodniu wspominamy zmarłych z naszej parafii:

·        W GÓRZYCY: Bogdan Nerko, Mieczysław Kolasa, Irena Konik, Władysław Broszczak, Walerian Cholewiński, Stanisław Czerwonka, Janusz Szymczuk, Izabela Kapciak, Marianna Woźniak.  W GOLICACH: Jadwiga Szygenda, Wiktoria Czarna.

Ks. Czesław Grzelak

Proboszcz parafii

Spowiedź Adwentowa – 15 grudnia (piątek):

·     GOLICE

Dzieci od 11.00 do 11.30