I Niedziela okresu wielkanocnego, Wspomnienie dowolne Św. Anzelma
21 kwietnia 2019r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Array Drukuj Array

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa - 14.04.2019r.

1.     Dziś 14 kwietnia Niedziela Palmowa – Światowe dni młodzieży na poziomie diecezjalnym w Świebodzinie o godz. 15 koncert ewangelizacyjny, a o 16 Msza św.

2.     Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej, rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm podczas Mszy św. i rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsza i największą palmę.

3.     Bóg zapłać za ofiary składane do puszki przy kracie na kwiaty do Bożego Grobu.

1. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko od poniedziałku do środy po wieczornej Mszy św. w sprawach pilnych.
  2. Przypominam o obowiązku zachowania abstynencji i postu w Wielki Piątek, a także zachęcam do postu w Wielką Sobotę. Ofiary składane w Wielki Piątek – przeznaczone są jako jałmużna postna i na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi św.
  3. W Wielki Piątek o godz. 15.00 zapraszam dzieci, młodzież oraz dorosłych na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową w Górzycy.
  4. W Piątek w godzinach rannych odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
  5. Zachęcam do przybrania Krzyży przydrożnych z racji zbliżających się świąt.
  6. Triduum Paschalne:

WIELKI  CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK i WIELKA SOBOTA

– Golice godz. 17.00, Górzyca godz. 19.00

( Wielki Czwartek – Rocznica I Komunii św., Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej, Wielka Sobota – Wigilia Paschalna, przynosimy świece, )

- Świecenie POKARMÓW – ofiary na remont w naszym kościele

·        Górzyca – 9.00, 10.00 i 11.00, w Ługach Górzyckich - 9.30 w kaplicy

·        Owczary – 10.30 przy krzyżu, w Golicach – 12.00

- Spowiedź:

GOLICE – W. Czwartek i W. Piątek od 20.30 - 21.00

GÓRZYCA – Wielką Środę od 17.30 - 18.00

Wielki Czwartek od 21.30 - 22.00 i Wielki Piątek 22.00 - 23.00

- NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Górzyca – Msza Rezurekcyjna o godz. 7.00, w Golicach o godz. 10.00, w Górzycy o godz. 12.00  i w Ługach Górzyckich o godz. 14.00 ( proszę o pomoc Ochotniczą Straż Pożarną)

- PONIEDZIAŁEK  WIELKANOCNY – II Dzień Świąt – taca na KUL

Msza w Górzycy o godz. 8.00 i 12.00 a w Golicach o godz. 10.00

10.                       Zachęcam do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”. Możemy zaopatrzyć się w paschaliki wielkanocne – ofiara 15 zł., jako wsparcie dzieł charytatywnych.

11. Tydzień temu odbył się Kiermasz Świąteczny przy OPS w Górzycy, bardzo dziękuje za złożoną ofiarę 500zł na cele Kościoła.

12. Życzę wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni wszelkiego dobra i Bożego błogosławieństwa, a naszym parafianom i gościom radosnego spędzenia czasu Wielkiego Tygodnia w gronie rodziny i przyjaciół.

13. Dziękuję za posprzątanie kościoła, za ofiary składane na nasz kościół, Bóg zapłać.

14.                       W minionym tygodniu wspominamy zmarłych z naszej parafii:

·       W GÓRZYCY: Marian Sych, Józef Borecki, Stanisława Kasprzak, Stanisław Kapciak, Daniel Zając, Edward Kupski, Antonina Czyż, Władysław Mikulski, Zygmunt Kapciak, Henryk Wojnarowski, Zygmunt Puzio, Franciszek Pawłowski, Józefa Thiemann, Józef Biernat.

• W GOLICACH: Tatiana Kardasz, Regina Śliwińska,

Ks. Czesław Grzelak