Wtorek XII tygodnia okresu zwykłego
25 czerwca 2019r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Array Drukuj Array

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

12 Niedziela Zwykła - 23.06.2019r.

1.     Dziś dzień Ojca, pamiętajmy o nich w modlitwie. Właściwie już rozpoczęły się wakacje i czas urlopów, pamiętajmy aby dzień święty świecić, zwróćmy uwagę na strój w miejscach kultu, pamiętajmy o przepisach ruchu drogowego.

2.     Jutro poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, odpust w Bogdańcu o godz. 18.00

3.     W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Odpust w Witnicy o godz. 18.00

4.     W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.     W sobotę w uroczystość św. Piotra i Pawła, taca w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze.

6.     Ostatni tydzień po Mszy św. zbieramy podpisy w kwestii zmiany ustawy z dnia 6 czerwca 1997r. „Stop Pedofilii”…

7.     Spotkanie popielgrzymkowe uczestników do Ziemi Świętej 30 czerwiec godz. 18.00

8.     Rowerowa Pielgrzymkę ze Słońska do Lichenia od 7 do 15 lipca, więcej informacji w gablocie ogłoszeń, spotkanie organizacyjne 1 VII w Słońsku po Mszy św. o godz. 11.30

9.     W Podczas wakacji jest organizowanych wiele pielgrzymek. Informacje w gablocie ogłoszeń. Zapraszam szczególnie na 37 pieszą pielgrzymkę z Kostrzyna n/Odrą na Jasną Górę w terminie od 30 lipca do 12 sierpnia. Zapisy: Tel. 534 292 244

10.  Bardzo dziękuje za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Za brzózki dla p. Artura Opalińskiego, za przywiezienie p. Czapłonowi i p. Iwasiucie. Wszystkim za ofiary składane na kwiaty, Bóg zapłac za ofiary przeznaczone na ławki, dziękuje dla piekarni Bartek w Górzycy za upieczenie chlebków.

11. W naszej parafii mamy relikwie ojca Pio, zapraszam osoby chętne by utworzyc grupę modlitewną, deklaracje są do pobrania, wypełnione przynosimy w przyszłą niedzielę i wrzucamy podczas zbieranej tacy, by zawiązac wspólnotę modlitewną.

12. Za tydzień zbiórka do puszek na odbudowę spalonego kościoła w Lutolu Suchym, parafia Chociszewo.

13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”.

14. Życzę wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni wszelkiego dobra i Bożego błogosławieństwa, parafianom i gościom radosnego spędzenia czasu w gronie rodziny. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół.

15. Zapowiedzi Przedślubne:

·        Ewelina Kozłowska  zam. Górzyca i Daniel Bogusz zam. Górzyca., zap. 2

16. W minionym tygodniu wspominamy zmarłych z naszej parafii:

·        W GÓRZYCY: Maria Marciniak, Czesław Groszek, Natalia Reszka, Ryszard Wrzosek, Józef Syktus, Maria Golec, Regina Stolarska, Józef Woźnica, Stefan Łapo.

·         W GOLICACH: Michał Korotaj, Jan Mazurek

Ks. Czesław Grzelak