Galeria

Kalendarz liturgiczny

 
Czwartek XVI tygodnia okresu zwykłego, Święto Św. Jakuba Apostoła
25 lipca 2024r.

Chrzest

 

 Nauki przed chrzcielne dla rodziców i chrzestnych w Górzycy:

·        

 

Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest w naszej parafii w każdą II niedzielę miesiąca w czasie Mszy Św.

w GOLICACH o godz. 11.00 w GÓRZYCY o godz. 13.00

Rodzice dziecka przed planowanym terminem zgłaszają dziecko do chrztu w kancelarii parafialnej.

 

Przy zapisie dziecka, należy przedłożyć:

  • akt urodzenia dziecka (odpis z USC) – do wglądu
  • dane o rodzicach chrzestnych (wyznanie rzymskokatolickie, wiek, dokładny adres zamieszkania)
  • zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych, że mogą być chrzestnymi (musi to być osoba wierząca i praktykująca, nie związana żadnymi przeszkodami kanonicznymi, która przystąpi do spowiedzi i Komunii  (osoba bierzmowana).

Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbywają się w kościele parafialnym. 

 

W dniu Chrztu należy przybyć do kościoła ok. 15 minut przed Uroczystością. Miejsca dla rodziców i chrzestnych są przygotowane w pierwszych ławkach przed ołtarzem (wspólna ławka dla rodziców i chrzestnych). Należy posiadać święcę chrzcielną oraz białą szatę dla dziecka.