Czwartek XXIV tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
20 września 2018r.

Nauka przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych

10 kwiecień 2018 (wtorek)o godz. 18.00

Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest w naszej parafii w każdą II niedzielę miesiąca w czasie Mszy Św.

w GOLICACH o godz. 11.00 w GÓRZYCY o godz. 13.00

Rodzice dziecka przed planowanym terminem zgłaszają dziecko do chrztu w kancelarii parafialnej.

Przy zapisie dziecka, należy przedłożyć:

• akt urodzenia dziecka (odpis z USC) – do wglądu
  • dane o rodzicach chrzestnych (wyznanie rzymskokatolickie, wiek, dokładny adres zamieszkania)
  • zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych, że mogą być chrzestnymi (musi to być osoba wierząca i praktykująca, nie związana żadnymi przeszkodami kanonicznymi, która przystąpi do spowiedzi i Komunii  (osoba bierzmowana).

Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbywają się w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.00 Msza św., i spotkanie w kościele parafialnym.

W dniu Chrztu należy przybyć do kościoła ok. 15 minut przed Uroczystością. Miejsca dla rodziców i chrzestnych są przygotowane w pierwszych ławkach przed ołtarzem (wspólna ławka dla rodziców i chrzestnych). Należy posiadać święcę chrzcielną oraz białą szatę dla dziecka.