Galeria

Kalendarz liturgiczny

 
Sobota XI tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Paulina z Noli, św. męczenników Jana Fishera i Tomasza More'a
22 czerwca 2024r.

PIELGRZYMKI - WYJAZDY

 

 

 

 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 
 PIELGRZYMKA do Rzymu dla ministrantów

Termin wyjazdu: 24-29.06.2024  

 

Wylot z Pragi: 24 czerwca w poniedziałek godz. 11.00   – przylot do Rzymu  Fiumicino13.00

Wylot z Rzymu: 29 czerwiec w sobotę godz. 10.00 – przylot do Pragi 11.50

 

Cena obejmuje:

przelot samolotem Praga – Rzym i z powrotem, bagaż podręczny do 10 kg. o wymiarach 45x36x20 plus bagaż zakupiony 10 kg. lub 20 kg.

transfer lotniskowy – ( w Rzymie z lotniska do Domu Polskiego i z powrotem), przejazdy metrem, kolejką i autokarem w Rzymie.

zakwaterowanie w Rzymie – Dom Polski Jana Pawła II na Via Cassia 1200- dzielnica Giustiniana, 5 noclegów w pokojach 4 i 6 –osobowych, 5 śniadania kontynentalne (pieczywo, dżem, szynka, ser, kawa, herbata) i 5 obiado-kolacji, zestaw słuchawkowy na zwiedzanie z przewodnikiem lokalnych w Rzymie - Watykan, opiekę kapłana, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, opłata klimatyczna. Bilet ulgowy do Muzeum Watykańskiego, do Coloseum i Forum Romanum.

Cena nie obejmuje:

ubezpieczenia od chorób przewlekłych, wydatków osobistych.

W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena w restauracji w Rzymie to ok. 10-15 €).

UWAGA!

Dopuszczalny bagaż bezpłatny podręczny do: 10 kg , uczestnik ma mieć ze sobą ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport, oraz kserokopie tego dokumentu), uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo sami ubezpieczyć się od chorób przewlekłych

PROGRAM RAMOWY:

Rzym to największe muzeum świata na świeżym powietrzu – zabytków i śladów przeszłości nie trzeba tu szukać, znajdą nas same. Rzym to miasto wody, w którym znajdziecie najpiękniejsze fontanny świata. To też miasto papiestwa, skąd pochodzą dekrety dotyczące ponad miliarda ludzi na całym świecie! To w końcu miasto artystów, którzy właśnie tu tworzyli swoje dzieła! Rzym nie na darmo nazywany jest Wiecznym Miastem – trwa niezmiennie od wieków i od wieków fascynuje! godziny odlotów mogą ulec zmianie. Program ma ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie, ilość uczestników jest ograniczona 25 do 30 osób,
- Rezerwacja Mszy w Rzymie przy grobie św. Jana Pawła II  - 25 czerwca wtorek – 7.15 do 8.00

- zwiedzanie Muzeum Watykańskiego 25 czerwca wtorek  od 10.00 do 13.00

- Spotkanie z Papieżem 26 czerwca środa od 9.00 do 11.00

- Rezerwacja Coloseum 27 lub 28 czerwiec – wejście ok 9.30, wyprawa nad Morze do Lido Ostii 27 lub 28