Galeria

Kalendarz liturgiczny

 
Sobota V tygodnia okresu wielkanocnego, Wspomnienie dowolne Św. Bedy Czcigodnego, św. Grzegorza VII, św. Maryi Magdaleny de Pazzi
25 maja 2019r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Array Drukuj Array

    

 

 OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE  

 

 

V Niedziela Wielkanocna - 19.05.2019r.

 

1.     Dziś Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej Parafii o godz. 9.00 w Górzycy., o godz. 11.00 w Golicach. Dziś Msze będą jeszcze w Górzycy o godz. 13.00 i 15.00 Przypominam dzieciom i rodzicom ze zaczynamy biały miesiąc.

2.     Nabożeństwo majowe w dni powszednie w Golicach o 16.30, w Górzycy o 17.30 w sobotę, niedziele przed Mszą św.: w Górzycy o godz. 8.40, w Golicach o godz. 10.40

3.     Po naszej diecezji peregrynuje kopia obrazu św. Józefa Kaliskiego, 20 maja w poniedziałek Kostrzyn nad Odra parafia Matki Bożej Różańcowej zaprasza na godz. 18.30, oraz we wtorek od godz. 6.00 do 15.00  czas na adorację i Mszę św. Szczegółowy plan znajdziemy w gablocie ogłoszeń.

4.     W kościele Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie przy ul. Jana Pawła II  w czwartek 23 maja  Mszą św. o godz. 18.00  rozpocznie się Koncert Pieśni Maryjnej - dedykowany wszystkim naszym mamom z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

5.     W przychodni lekarskiej Medyk w Górzycy, 5 czerwca 2019 r. od godz. 11.00 do 13.00 odbędą się badania Wzroku oraz Pomiar Ciśnienia Śródgałkowego. Cena badania wzroku to 5 zł., badanie ciśnienia śródgałkowego to 10zł. więcej informacji w gablocie ogłoszeń lub w przychodni Medyk.

6.     Dziękuję za modlitwę i za obecnośc różnym delegacją z parafii na pogrzebie mojego taty, za upieczone ciasto i za jakiekolwiek wsparcie Bóg zapłac.

7.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”.

8.     Życzę wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni wszelkiego dobra i Bożego błogosławieństwa, parafianom i gościom radosnego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnym za posprzątanie świątyni, za ofiary złożone na kościół.

9.     W minionym tygodniu wspominamy zmarłych z naszej parafii:

·       W GÓRZYCY: Jan Ryba, Władysława Kapinos, Tadeusz Frącala, Karol Ilkowski, Elza Podgórska.

·        W GOLICACH: Kacper Pieczątkiewicz, W PAMIĘCINIE: Franciszek Urbański.  

Ks. Czesław Grzelak

 

Proboszcz Parafii